Menu

SSK Sorgulama

Ülkemizde geçilen yeni uygulama sistemi sayesinde SSK sorgulaması ile sigortanızı online şekilde sorgulamasını yapabilirsiniz. Emeklilik ve sigorta işlemlerinizi takibini SSK sorgulaması yaparak görmeniz mümkündür. Sigortalı olarak iş yerlerinde çalışan işçilerin emekli olacaklarını ve sigortalarının ne kadar ödendiğini de aylık olarak görürler. Çalışma hayatımızda kendi haklarımızı ihmal ederek araştırmalarını takip etmemekteyiz. Sigortalı çalışmalar sayesinde aktif şekilde SSK sorgulamalarını yapabiliriz. Emeklilik döneminde SSK prim sorgulaması sayesinde SSK gün sayımızı öğrenmemize yardımcı olur.

İşe girmemiz ve işten ayrılma süreçlerimiz doğrultusunda işveren tarafından ödenen sigortalar doğru şekilde yatırılıyor mu? Çalışanların ortak sorunlarından birisi sigortaların yatmaması olmuştur. Devlet tarafından geliştirilen sistemlerden biriside internet üzerinden SSK sorgulamanızı yapabilmenizdir. Kanunlar çerçevesinde işverenler sigortasız eleman çalışmaları suç olmaktadır. Sigortanız yatırılmadığı takdirde sigorta kurumuna şikayetinizi belirterek iş yeri hakkında cezai işlem uygulanmasını sağlayarak ödemelerinizi yaptırabilirsiniz. İşten ayrıldığınız zaman sigortanızın en son hangi güne kadar yatırıldığını görüp çalıştığınız halde yatırılmadıysa mağduriyetinizin önüne geçmiş olursunuz.

SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) ile SSK (Sosyal Sigortalar Kurumu) birleşmesi sonucunda SGK üzerinden gerekli işlemlerinizi yapabilirsiniz. Prim sorgulaması yaparak sigortalı mısınız değil misiniz öğrenebilirsiniz. ESGM uygulaması sayesinde sorgulamalar yaparak internet üzerinden kimlik bilgilerinizi kullanarak yapmanız mümkünlüğü sağlandı.

SSK Sorgulamanızı buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

sgk hizmet dökümü sorgulama

Sponsorlu Bağlantılar
One Response
  1. Benson Oltan Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.