Menu

SSK Sorgulama İsimle e-devlet Şifresiz

SSK, bilindiği üzere sağlık sigortamızdan sorumlu olan kurumdur. İşe başladığımız tarihten itibaren sağlıkla ilgili sorunlarımız olunca sosyal sigortalar kurumundan faydalanmaktayız. Sorgulama işlemlerinizi e-devlet olmadan şifresiz şekilde sadece kimlik bilgilerimizden faydalanarak yapmamız mümkündür. Yapacağınız sorgulama üzerine e-sgm üzerinden olup SSK ve SGK bilgilerinize ulaşmanız mümkündür. Şifresiz şekilde sadece TC kimliğinizdeki bilgiler SGK sitesinden sorgulamanızı yapabileceksiniz. Prim sorgulama kısmından girişiniz yaptıktan sonra burada T.C butonuna tıklayarak giriş ekranına giriniz. Yabancı uyruklular için yabancı kısımdan girişlerini sağlamaları gereklidir. E-devlet üzerinden sorgulama yapmak haylice zor olduğundan dolayı şifresiz hızlı şekilde yapmanızı önermekteyiz. Kimlik bilgileri isminiz ile yapmış olacaksınız.

İşe başlama tarihiniz ile SSK prim ödemeleri birbirleri ile eşleşiyor mu bunun takibini yapmanız gerekmektedir. Ödemelerin zamanında yapılıp yapılmadığını eksik veya tam mı ödendi bütün bilgilere SSK sorgulamadan öğreneceksiniz. Dahil olduğunuz çalışma grubu 4/A 4/B 4/C 4/D içersindeyseniz hizmet dökümlerini kontrolünü yapabilirsiniz. 15 Eylül’de işe başladıysanız SSK prim ödemenizin tarihi 15 Eylül olması gereklidir daha ileri bir tarihte sağlık sigortanın primleri ödeniyorsa eğer GSS borcuna dahil olabilirsiniz. Genel sağlık sigortası, sigortası olmayan kişileri kapsayarak gelir testi yaptırmadıysanız en yüksek orandan yapılacaktır.

Ücretsiz şekilde sorgulama işlemlerinizi yapmanız kolaydır. Olağan durumlardan olduğundan dolayı hesaplamalarınızı buraları kontrol ederek gerçekleştirmeniz gerekli olmaktadır. Önceden olan prim borçlarınız yüzünden emekli olmanızın önüne engel olduğunu bilmelisiniz. Ödenmeyen prim borçları yüzünden bugün yüz binlerce kişinin mağdur olduğunu söyleyebiliriz. Yeni çıkan kanun ile prim borcundan dolayı emekli olamayanlara emeklilik şansı getirildi. Toplu bir ödeme yapılması gerekli olup oldukça zorlu olacaktır. Son bir ay içersinde yaşacağınız sistem sayesinde sorgulamalarınızdan faydalanmanız mümkündür. Sigortalı olarak çalıştığınız her sürede aylık olarak kontroller olmalı. SSK sorgulamanızı buradan yapmanız gerekmektedir. Sorgulama işlemi sayesinde prim borçlarına bilgilerine ve hizmet dökümüne ulaşmanız mümkündür.

ssk sorgulama isimle

Sponsorlu Bağlantılar
2 Comments
  1. sami Cevapla
  2. Yusuf Özkan Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.