SGK Gözlük Ödemesi Ne Kadar

Gözlük alacaksanız ve SGK bağlı sağlık hizmetinden faydalanıyorsanız size belli miktarda gözlük ödemesi sunacaktır. Gözlük kullanma ihtiyacınıza yönelik karar verilmesi gerekmektedir. Göz kusurlarından olan miyop, hipermetrop, astigmat gibi hastalıkları sınıflandırmamız mümkündür. Gözlük kullanımı sayesinde göz rahatsızlıklarını gidermiş olursunuz. Görmenizi kolaylaştırmak adına verilecek olan gözlüğünüzün cam ve çerçeve ödemelerinizde kolaylık sağlaması adına SGK ücretinizin bir miktarını karşılamaktadır. Sosyal Güvelik Kurumu tarafından karşılanan ücret ise bazen yetersiz gelebilir kişiler bu ödemeleri kendileri yapmaları gerekiyor.

SGK’dan ne kadar gözlük ödemesi alacaksınız bunu incelemeniz gerekmektedir. SGK ile anlaşmalı olan kuruluşlarda yaptıracağınız göz kontrolü, cam numarasında değişiklik olması sonucunda cam değişim ücreti karşılanacaktır. Göz numaranızda olacak 0.50’lik artış yada düşüşten dolayı herhangi bir cam ücreti ödemenize gerek yoktur. Çerçeve değişimi için aranan özellik ise 3 yılda bir gelmektedir. Tamamladıktan sonra çerçevenizin değişim sürecini hak ediyorsunuz.

Daha önce SGK’dan gözlük aldıysanız eğer yeni çerçeve hakkınızın ne zaman olduğunu öğrenmek için sorgulamasını yaptırmanız gerekmektedir. Medula Optik Cam ve Çerçeve Bilgisi Sorgulama ekranında yapacağınız çerçeveler hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Gözlük sorgulaması yaptırmak için buraya tıklayarak açılacak sayfada bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Yorum Yazılmış

  1. AYDIN MARABA 4 Kasım 2016 Cevapla
    • Onur Tyron 13 Şubat 2017 Cevapla
      • zafer kalkan 13 Haziran 2017 Cevapla
  2. ziyaretçi 13 Haziran 2017 Cevapla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.