Menu

SGK Borcunu Düzenli Ödeyene Büyük İndirim

SGK prim borçlarını zamanında ödeyen işverenler için büyük fırsat, işçi başına 60 lira yıllık ise 720 lira karlı çıkıyor. Büyük firmalar için özellikle zamanında ödenmesi büyük miktarda para ellerinde kalmasını sağlamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu “borcunu ödemeyene af, ödeyene bir şey yok” söyleyişi sonucunda primini düzenli ödeyenler için yenilik getirdi. Prim borcunu vaktinde ödeyenler yüzde 25 oranında daha kazançlı çıkacak.

İşverenler hakkında yapılan yenilikte, işçilerin sigorta primlerini vakti zamanında ödemesi ile aylık 60 TL’lik indirim olacağı açıklandı. Borçlar doğrultusunda hesaplamalara göre ödemeler öğrenilebilir, takibi yapılabilir ve sonuçlarına göre indirimli ödemiş olacaklar.

Primini düzenle ödeyenlerin işçi başına 60 TL daha az ödeyecekleri belirtildi. Vakti zamanında ödemelerin yapılmasında indirimli ödemeye geçileceğini gösteriyor. İşçi haklarının korunması, vakti zamanında prim borçlarının ödenmesi üzerine yapılan önemli çalışmalardan olmuştur. Gerek çalışan gerekte iş veren tarafından oldukça önemli uygulamaya geçiş olacak. Çalışanların ödemeleri vakti zamanında yapılması iki taraf için kar sağlamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.