Menu

HGS Ceza Ödeme

HGS cezasının internet üzerinden nasıl ödeneceği konusunda bilgi alabilirsiniz. HGS, ulaşımda köprü ve otoyollarda geçiş ücretlerinin ödenmesidir. Teknoloji ile geçişlerde farklı sistemler uygulanmıştır. Kartı geçiş sisteminin ardından artık geçişlerde trafiğin olmaması için yeni bir sisteme geçilmiştir.

HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) olarak hayatımıza girmiştir. Geçiş sırasında herhangi bir ödeme yapmadığınız zaman ceza olarak hesabınıza yansımaktadır. PTT şubeleri ile anlaşmalı olarak yükleme, ceza ödeme gibi işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu sistem ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik çeşitli hizmetler sunmaktadır. PTT şubelerine başvurarak HGS kartınız yoksa onu da almanız mümkün olmaktadır. Geçiş sırasında herhangi bir cezanız varsa buna internet üzerinden ulaşarak ödemeniz mümkündür.

https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/hgs.jsf#login

Yukarıda verilen adrese girdikten sonra “Müşteri Hizmetleri Giriş” butonuna tıklayınız.

Sizden e-posta adresiniz ve şifrenizi isteyecektir. Sonra resimde belirtilen çubuğu sağa kaydırmanız yeterli olacaktır. Karşınıza HGS bilgi ekranı geldiği gibi herhangi bir cezanız veya ödemeniz varsa buradan yapabilirsiniz.

hgs1

hgs2

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.