Menu

HGS Bakiye Yükleme

Otoyol ve köprü geçişlerinde HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) kullanıyorsanız artık internet üzerinden kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz. Hızlı geçiş sistemi hayatımıza girmesi ile gişelerde sıra bekleme derdine son gelmiştir. Artık kilometrelerce uzanan sıranın yerini anında kart hesabınızdan düşen sisteme geçiş yapabilirsiniz. Bu işlemler tamamen otomatik yapılmaktadır.

Geç saatlerde HGS kartınıza bakiye yüklemek isterseniz internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. PTT ile anlaşmaları olarak çalışmalar yürütülmektedir. Gerek alternatif olarak PTT şubelerine giderek HGS kartınıza bakiye yüklemesi de yapılabilir.

İnternetten HGS bakiye yükleme işlemi nasıl yapılır?

HGS bakiye yükleme işlemi PTT Genel Müdürlüğü resmi sitesi üzerinden yapılabilmektedir. Üye olmanıza gerek kalmadan kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Buraya tıklayarak açılacak sorgulama ekranında plaka no, T.C. kimlik no, vergi no, pasaport no veya HGS ürün numarasından birisini seçmelisiniz. Bilgileri girdikten sonra “sorgula” ekranını tıklayınız. İnternet üzerinden bilgilerinizi girerek istediğiniz miktarda yükleme yapabilirsiniz.

hgs bakiye

HGS Bakiye Yükleme Ekranı için Tıklayınız

Sponsorlu Bağlantılar

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.