Menu

Alo SGK 170 Canlı Destek Hattı

ALO SGK hattı üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinde her türlü desteğinizi alabilirsiniz. Çalışma Bakanlığının sağladığı hizmet ile eleştiri, soru, ihbar, şikayet, öneri, başvurularınızı ve takiplerinizi buradan gerçekleştirebilirsiniz. Alo 170’i arıyorsanız eğer daha önceden kayıt yaptırmadıysanız T.C. kimlik numarası, doğum tarihi ve doğum yerinizin bilgisini isteyecektir. Güvenlik nedeni ile sizlerden bilgi isteyerek hesabınıza giriş yapmanızı sağlayacaktır.

Şikayetiniz veya öneriniz varsa onu takip etmek istiyorsanız bilgilerinizi ilettikten sonra size yardımcı olacaktır. Hızı şekilde iş yapmasına imkan sağlayan sistemlerden olmaktadır. Başvuru takibinizi yapmanızı sağladığı gibi takip numarası ile işlerinizi kolay şekilde yapabilirsiniz. Ortalama sonuç 3 iş günü içersinde verilerek size cevabı iletiyorlar.

Alo SGK başvuru takibini internet üzerinden de yapabilirsiniz. Bunun için http://www.alo170.gov.tr/basvuru_takibi buraya giriş yaptıktan sonra takibinizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar
3 Comments
  1. Nurcan Şanlı Cevapla
  2. Özlem Cevapla
  3. mukadder kavas Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.